FANDOM


Scooby-Doo/huckleberry Hour - blok telewizyjny emitowany w latach 1979-1985 na ABC, później wznowiono od 1996 do 2002r.W Polsce moża oglądać z dubbingiem na VHS'ów oraz obecnyn na TVP2 oraz Boomerang.W 2012 po raz pierwszy są emitowane odcinki z Nowe Przygody Scooby'ego

Wersja polska Edytuj

Segmenty Pies Huckleberry Edytuj

Wersja VHS Edytuj

  • Wojciech Siemion – Pies Huckleberry
  • Grzegorz Wons – Pies Huckleberry
  • Andrzej Gawroński
  • Włodzimierz Nowakowski
  • Andrzej Bogusz – Narrator
  • Jacek Jarosz – Lew

Nowy dubbing Edytuj

  • Aleksander Mikołajczak – Huckleberry
  • Adam Bauman –
    • Narrator,
    • komentator zawodów narciarskich (odc. 20),
    • reporter (odc. 27)
  • Wojciech Paszkowski –
    • Niewielki Dalton (odc. 1, 47),
    • policjant w centrali (odc. 5, 10),
    • Ikki Wanderblip (odc. 6),
    • dowódca (odc. 7),
    • kogut (odc. 8),
    • Iggy (odc. 9),
    • król (odc. 11),
    • koń (odc. 15),
    • Ziggy (odc. 16),
    • policjant (odc. 17, 21, 39, 55),
    • mały lew, słabeusz (odc. 19),
    • wódz Indian (odc. 23),
    • Wesoły Roger (odc. 25),
    • szeryf Nottingham (odc. 26),
    • spiker radiowy (odc. 28),
    • koń (odc. 29),
    • Piccadilly Dilly (odc. 33),
    • kapitan legionistów (odc. 37),
    • dr Franek Stein (odc. 38),
    • Król Artur (odc. 40),
    • dyrektor cyrku (odc. 41),
    • lord (odc. 42),
    • Zeke (odc. 43),
    • szeryf (odc. 44),
    • pułkownik Cornbull (odc. 46),
    • szef tajnej agencji (odc. 48),
    • Leprehaun (odc. 50),
    • komentator (odc. 52),
    • sędzia zawodów (odc. 53),
    • prezes firmy szczeciniastych szczotek (odc. 56)
  • Anna Apostolakis –
    • dziewica (odc. 2),
    • kobieta (odc. 11, 12),
    • Czerwony Kapturek (odc. 21),
    • Babcia (odc. 21),
    • właścicielka pana Muginsa (odc. 30),
    • Madzia (odc. 42)
  • Jarosław Boberek –
    • rycerz z zamku (odc. 2),
    • lew (odc. 3, 19),
    • Miki Wanderblip (odc. 6),
    • Pierre (odc. 7, 20, 24, 37, 54),
    • lis (odc. 8),
    • bandyta (odc. 10),
    • herold (odc. 11),
    • sprzedawca map (odc. 11),
    • pies (odc. 12, 17, 18, 39, 57),
    • wilczek (odc. 13),
    • wódz Szalony Kojot (odc. 15, 29, 41),
    • przyszły student (odc. 21),
    • termit (odc. 22),
    • anglik #1 (odc. 25),
    • królik (odc. 26),
    • kot (odc. 26),
    • lew Leroy (odc. 27),
    • policjant w centrali (odc. 28),
    • olbrzym (odc. 31),
    • Harry (odc. 33),
    • spiker radiowy (odc. 36),
    • Serdelowe Monstrum (odc. 38),
    • sierżant (odc. 40),
    • żołnierz (odc. 42),
    • Clam (odc. 43),
    • Tyci (odc. 44),
    • dziennikarz (odc. 45),
    • jaskiniowiec (odc. 49),
    • byk (odc. 52),
    • komentator (odc. 53),
    • Ostry Jurgen (odc. 53),
    • głos w TV (odc. 56),
    • Filutek (odc. 56)
  • Janusz Wituch –
    • Bydłokrad (odc. 4),
    • profesor (odc. 6),
    • Ziggy (odc. 9),
    • szef policji (odc. 10),
    • smok (odc. 11),
    • wilk (odc. 13, 21),
    • prapraprapraprawnuk Hucka (odc. 15, 41),
    • Iggy (odc. 16),
    • sędzia (odc. 25),
    • żołnierz (odc. 26),
    • bogacz (odc. 26),
    • kapitan policji (odc. 33),
    • złodziej (odc. 35),
    • legionista (odc. 37),
    • Harry (odc. 38),
    • komendant Scotland Yardu (odc. 38),
    • rycerz #1 (odc. 40),
    • Henio (odc. 42),
    • Lafajet Doodleberry (odc. 43),
    • Beczkonogi (odc. 44),
    • generał (odc. 45),
    • Cycero (odc. 46),
    • szeryf (odc. 47),
    • redaktor naczelny (odc. 50),
    • Zdzisiek Dynamo (odc. 55),
    • potencjalny klient (odc. 56)
  • Artur Kaczmarski –
    • rumak (odc. 11),
    • dowódca fortu (odc. 15),
    • właściciel psa (odc. 18),
    • anglik #2 (odc. 25),
    • pocztowcy (odc. 29),
    • Al (odc. 33),
    • rycerz #2 (odc. 40),
    • Błękitny Wykidajło (odc. 42),
    • kowboj (odc. 44)

i inni

Lektor: Artur Kaczmarski

Segmenty Nowy Scooby-Doo Edytuj

Wystąpili:

  • Jacek Bończyk – Kudłaty
  • Ryszard Olesiński – Scooby Doo
  • Jacek Kopczyński – Fred
  • Agata Gawrońska-Bauman – Velma
  • Beata Jankowska-Tzimas – Daphne
  • Ryszard Nawrocki – Szuwaks (odc. 1, 11)
  • Aleksander Mikołajczak –
    • Kędzior (odc. 1, 11),
    • Cyrus Wheedly (odc. 13),
    • Joker (odc. 15),
    • Babu (odc. 19)
  • Wojciech Paszkowski –
    • Karotka (odc. 1, 11),
    • Homer Kociokwik (odc. 5),
    • Duke Jason (odc. 7),
    • Don Knotts (odc. 9)
  • Andrzej Chudy –
    • Rhino (odc. 1),
    • duch #3 (odc. 12),
    • Winslow (odc. 16),
    • trener drużyny Skorpionów (odc. 17),
    • Sterling Smith (odc. 23),
    • pan Franklin (odc. 23)
  • Marek Obertyn –
    • Amos Chrup (odc. 1),
    • robot rewolwerowiec (odc. 1),
    • Alberto (odc. 6)
  • Mieczysław Morański –
    • szeryf (odc. 1),
    • Joker (odc. 2),
    • Pablo Robertson (odc. 12, 16, 17),
    • Jesse Finster (odc. 20),
    • Speed Buggy (odc. 22)
  • Andrzej Ferenc – Batman (odc. 2, 15)
  • Tomasz Kozłowicz –
    • Robin (odc. 2, 15),
    • Alan M. Mayberry (odc. 18)
  • Mirosława Krajewska – Babcia Buła (odc. 2)
  • Stefan Knothe –
    • Pingwin (odc. 2, 15),
    • książę Strathmore (odc. 13)
  • Andrzej Gawroński –
    • były dozorca Addamsów (odc. 3),
    • operator mostu (odc. 6),
    • Milo Miluch (odc. 8),
    • Otto (odc. 21)
  • Katarzyna Kozak – Morticia Addams (odc. 3)
  • Zbigniew Suszyński –
    • Gomez Addams (odc. 3),
    • policjanci (odc. 6),
    • Łysol (odc. 12, 16, 17),
    • Jadal, zły dżin (odc. 19)
  • Krystyna Kozanecka –
    • Wednesday Addams (odc. 3)
    • Alexandra (odc. 18)
  • Krzysztof Kołbasiuk –
    • Fester Addams (odc. 3),
    • Lucas (odc. 6)
  • Joanna Wizmur – Pugsley Addams (odc. 3)
  • Teresa Lipowska – Babcia Addams (odc. 3)
  • Zbigniew Konopka –
    • Lurch (odc. 3),
    • strażnik (odc. 6),
    • Skrzek (odc. 13),
    • Lance Goodwin (odc. 18)
  • Janusz Wituch –
    • papuga (odc. 3),
    • duch Kapitana Ponurasa (odc. 5),
    • Slats (odc. 7),
    • Stan Laurel (odc. 10),
    • Bobo Joe (odc. 12, 16, 17)
  • Jerzy Bończak –
    • Jonathan Winters (odc. 4),
    • Maude Frickert (odc. 4)
  • Sylwester Maciejewski –
    • Vernon Crow (odc. 4),
    • siłacz (odc. 24)
  • Eugeniusz Robaczewski –
    • Simon Shakey (odc. 4),
    • Lorne Chumley (odc. 21)
  • Dariusz Odija –
    • brązowowłosy muzyk (odc. 4),
    • Ben Bing (odc. 14),
    • Dick Van Dyke (odc. 24)
  • Włodzimierz Bednarski –
    • Kapitan Ponuras (odc. 5),
    • Hans Etherwise (odc. 10),
    • Farmer (odc. 11)
  • Joanna Jeżewska –
    • Phyllis Diller (odc. 6),
    • Cass Elliot (odc. 23)
  • Adam Bauman –
    • Wielki Mysto (odc. 6),
    • Gene Haultrey (odc. 9),
    • spiker radiowy (odc. 14),
    • Johnny Briggs (odc. 18)
  • Jolanta Wołłejko – Madame Zokar (odc. 6)
  • Jerzy Dominik –
    • jeden z opryszków (odc. 6),
    • pan Thayer (odc. 7)
  • Izabella Bukowska –
    • sąsiadka Phyllis Diller (odc. 6),
    • Sandy Duncan (odc. 7)
  • Paweł Szczesny –
    • policjant (odc. 7),
    • duch #2 (odc. 12),
    • Morgan (odc. 16),
    • lekarz drużyny Skorpionów (odc. 17)
  • Kinga Tabor –
    • Shirley Denison (odc. 7),
    • Melody Valentine (odc. 18)
  • Janusz Bukowski –
    • Van Henstone (odc. 7),
    • Matt Hidalgo (odc. 8),
    • szeryf Dandy Griffith (odc. 9)
  • Jerzy Mazur –
    • Xawery Fairchild (odc. 7),
    • Clem Duncan (odc. 22)
  • Danuta Stenka – Cher (odc. 8)
  • Grzegorz Wons – Sonny Bono (odc. 8)
  • Piotr Zelt –
    • Oliver Hardy (odc. 10),
    • pilot (odc. 11)
  • Jarosław Domin – Caleb Burgess (odc. 10)
  • Artur Kaczmarski –
    • pan Sawyer (odc. 11),
    • Tim Conway (odc. 20)
  • Andrzej Dąbrowski –
    • Andrew Terra (odc. 11),
    • duch Fireballa McPhana (odc. 20)
  • Tomasz Marzecki –
    • Zygfryd (odc. 11),
    • inspektor Storm (odc. 23)
  • Marcin Troński – Słowiczek (odc. 12, 16, 17)
  • Włodzimierz Press – Pete Dugan (odc. 12)
  • Mirosław Zbrojewicz –
    • Gipek (odc. 12, 16, 17),
    • recepcjonista hotelu (odc. 14),
    • Abdullah (odc. 19)
  • Jacek Mikołajczak – Klocek (odc. 12, 16, 17)
  • Marek Bargiełowski – duch Ryżobrodego (odc. 12)
  • Wojciech Machnicki –
    • duch #4 (odc. 12),
    • Morgan (odc. 16),
    • komentator meczu (odc. 17)
  • Krzysztof Banaszyk – Davey Jones (odc. 13)
  • Damian Damięcki –
    • Sedgwick Jones (odc. 13),
    • Profesor Flakey (odc. 15)
  • Katarzyna Skolimowska – Bertha (odc. 14)
  • Małgorzata Boratyńska – kelnerka (odc. 14)
  • Mirosław Guzowski –
    • Jerry Reed (odc. 14),
    • Griffith (odc. 20)
  • Krzysztof Zakrzewski –
    • sierżant (odc. 14),
    • kapitan Cannaby (odc. 18)
  • Andrzej Arciszewski – wujek Nathaniel (odc. 16)
  • Jan Kulczycki –
    • menedżer drużyny Skorpionów (odc. 17),
    • pan Crink (odc. 23)
  • Iwona Rulewicz – Josie (odc. 18)
  • Monika Kwiatkowska – Valerie Brown (odc. 18)
  • Marek Włodarczyk –
    • Alexander Cabot III (odc. 18),
    • Tinker (odc. 22)
  • Cezary Kwieciński –
    • partner Jacka Canna (odc. 18),
    • Henry Glopp (odc. 19),
    • komentator (odc. 20),
    • Mark (odc. 21)
  • Olga Bończyk – Jeannie (odc. 19)
  • Marcin Przybylski – Corey Anders (odc. 19)
  • Tomasz Bednarek – książę Abin (odc. 19)
  • Robert Tondera – Jay Tellar (odc. 20)
  • Krzysztof Tyniec – Don Adams (odc. 21)
  • Jolanta Wilk – Debbie (odc. 22)
  • Jerzy Złotnicki – P.J. Peabody (odc. 22)
  • Jacek Braciak – szeryf (odc. 22)
  • Ewa Kania – Auto-cyganka (odc. 24)

i inni

Segmenty Nowe Przygody Scooby'ego Edytuj

Wersja polska: Marta Zając

Czytał: Piotr Borowiec