FANDOM


Scooby-Doo/Pixie and Dixie Hour blok emitowany w latach 1974-1975 na CBS (póżniej w latach w 1977-1993 przeniesiony na ABC).W 1979 Do segmentów dodano Scooby i Scrappy Doo.W Polsce można go oglądać na TVP2 (Można oglądać z dubbingami z VHS'ów).Później można było oglądać na Boomerangu z obecnymi dubbingami.

Wersja polskaEdytuj

Segmenty Pixie i DixieEdytuj

Wersja VHSEdytuj

  • Mirosława Maludzińska - Dixie (odc. 1)
  • Mirosława Krajewska- Dixie (odc. 2-7, 9-12)
  • Krystyna Miecikówna- Pixie
  • Grzegorz Wons - Pan Jinks (odc. 1)
  • Wojciech Machnicki -
    • Pan Jinks (odc. 2-7, 9-12)
    • Kuzyn Tex (odc. 1)

W pozostałych rolach:

  • Włodzinierz Nowacki - Sensei Judo Jack
  • Paweł Galia - Syn Jinksa
  • Barbara Zielińskowa - Profesor
  • Leszek Abrachowicz -
    • Tchórzliwy Pies
    • Kopia Tchórzliwego Psa
    • Psi sąsiad Jinksa
  • Stanisław Brudny - Kapitan
  • Henryk Łapiński - Lokaj

i inni

Nowy dubbing Edytuj

  • Tomasz Bednarek – Pixie
  • Mieczysław Morański – Dixie
  • Jarosław Boberek –
    • Jinks,
    • kaczątko (odc. 42)

oraz

  • Cezary Kwieciński –
    • Pecos (odc. 1),
    • Judo Jack (odc. 2),
    • tchórzliwy pies (odc. 6),
    • profesor mysz (odc. 7),
    • mały piesek (odc. 11),
    • kot (odc. 17),
    • Bum Bum (odc. 22),
    • mleczarz (odc. 25),
    • prezenter radiowy (odc. 26),
    • pracownik zoo #1 (odc. 26),
    • El Puncho (odc. 27),
    • Marcel (odc. 41),
    • Narrator (odc. 44),
    • kapitan mysz (odc. 44),
    • mysi król (odc. 44),
    • kapitan (odc. 45),
    • kot sąsiad (odc. 48),
    • Cyceron (odc. 48),
    • pchła (odc. 51),
    • Tabu (odc. 52),
    • Herkules (odc. 53),
    • lokator (odc. 56),
    • prezenter TV (odc. 56),
    • Lewis (odc. 57),
    • Huey (odc. 57)
  • Krzysztof Zakrzewski –
    • ładujący broń pirat (odc. 5),
    • Howard (odc. 49),
    • Max (odc. 53, 55)
  • Jakub Szydłowski –
    • szef fabryki sera (odc. 8),
    • pies (odc. 11),
    • pies Rocky (odc. 17),
    • pracownik zoo #2 (odc. 26),
    • Gus (odc. 53),
    • sierżant McGraf (odc. 56),
    • George (odc. 57)
  • Krzysztof Szczerbiński – młody Jinks (odc. 11)
  • Waldemar Barwiński – pies (odc. 14)
  • Andrzej Chudy –
    • pies (odc. 15),
    • lokaj Pugsley (odc. 25),
    • lew (odc. 26),
    • Roy (odc. 27),
    • Charlie (odc. 30),
    • Duke (odc. 53),
    • Jeeves (odc. 57)
  • Mirosław Wieprzewski – Joe (odc. 27)
  • Wojciech Paszkowski –
    • kuzyn Gacek (odc. 29),
    • Arnold (odc. 34),
    • kot pokładowy (odc. 35)
  • Izabela Dąbrowska – Mysia Wróżka Matka Chrzestna (odc. 31)
  • Paweł Szczesny –
    • pies (odc. 40, 43, 46),
    • listonosz (odc. 41),
    • kosmiczny kot (odc. 44),
    • Pimpek (odc. 45),
    • profesor (odc. 47),
    • Tabi o’Flaerty (odc. 48)
  • Brygida Turowska – Bridget (odc. 41)

i inni

Lektor: Daniel Załuski

Segmenty Scooby-Doo, gdzie jesteś? Edytuj

Dubbing Edytuj

Udział wzięli:

  • Ryszard Olesiński – Scooby Doo
  • Agata Gawrońska – Velma
  • Beata Jankowska – Daphne
  • Jacek Bończyk – Kudłaty
  • Jacek Kopczyński – Fred
  • Mirosława Krajewska − Żona Kapitana Cutlera (odc. 2)
  • Ryszard Nawrocki −
    • Klaun (odc. 10),
    • Doktor Jekyll (odc. 18)
  • Wojciech Szymański
  • Joanna Orzeszkowska
  • Jacek Jarosz
  • Maciej Czapski
  • Robert Tondera − policjant (odc. 18)
  • Małgorzata Drozd − Helga (odc. 18)
  • Jerzy Molga
  • Marcin Sosnowski
  • Janusz Wituch
  • Tomasz Jarosz

i inni

Lektor: Roch Siemianowski

Segmenty Scooby i Scrappy Doo Edytuj

Wersja VHS Edytuj

Wystąpili:

  • Wiktor Zborowski – Scooby Doo (niektóre odcinki)
  • Jacek Jarosz – Scooby Doo (niektóre odcinki)
  • Jan Kulczycki – Scooby Doo (niektóre odcinki)
  • Maciej Damięcki – Kudłaty
  • Mieczysław Gajda – Scrappy Doo
  • Krzysztof Ibisz – Fred (odc. 1-6, 8, 10-15)
  • Michał Anioł – Fred (odc. 7, 9)
  • Dorota Kawęcka – Daphne
  • Teresa Hering – Velma
  • Zofia Gładyszewska – Robot pokojówka (odc. 3)
  • Andrzej Arciszewski – Eddy Drake (odc. 6)
  • Andrzej Bogusz –
    • Henry Drakeloud (odc. 6)
    • narciarz (odc. 13)
  • Leopold Matuszczak
  • Zbigniew Borek –
    • komentator (odc. 7),
    • policjant (odc. 9)
  • Mirosław Konarowski - Slone, twórca komiksów (odc. 1)
  • Marek Lewandowski – Błękitny Scarabeusz (odc. 1)
  • Czesław Mroczek – Strażnik u jubilera (odc. 1)
  • Henryk Łapiński – wydawca komiksów pana Slone'a (odc. 1)
  • Jan Kociniak – Floyd Hockins (odc. 1)
  • Janusz Szydłowski – spiker w radiu (odc. 1)
  • Irena Malarczyk − Tessi (odc. 2)
  • Stanisław Brudny − Petros Skulos
  • Paweł Galia − Duch Gór Skalistych
  • Witold Kałuski
  • Maria Homerska
  • Włodzimierz Nowakowski
  • Jacek Dzisiewicz
  • Barbara Zielińska
  • Aleksandra Koncewicz
  • Włodzimierz Bednarski
  • Rafał Kowalski

i inni

Nowy dubbing Edytuj

  • Ryszard Olesiński –
    • Scooby Doo,
    • policjant Scotland Yardu (odc. 3),
    • policjant (odc. 5),
    • japoński policjant (odc. 7),
    • strażnik (odc. 8),
    • narciarz #1 (odc. 13),
    • strażnik (odc. 14),
    • właściciel osła (odc. 15),
    • kapitan jachtu (odc. 15)
  • Cezary Kwieciński – Scrappy Doo
  • Jacek Bończyk –
    • Kudłaty,
    • narciarz #2 (odc. 13)
  • Agata Gawrońska –
    • Velma,
    • pracowniczka lotniska (odc. 7)
  • Jacek Kopczyński –
    • Fred,
    • strażnik (odc. 16)
  • Beata Jankowska – Daphne
  • Włodzimierz Bednarski –
    • Aleksander Woodhouse (odc. 3),
    • rybak Valdez (odc. 9)
  • Jacek Rozenek –
    • kierowca – przewodnik (odc. 3),
    • prezenter (odc. 4),
    • komentator (odc. 7),
    • Willy Barnet (odc. 7),
    • Noel Reed (odc. 13),
    • magik Morgan (odc. 14)
  • Stefan Knothe – Sherlock Holmes (odc. 3)
  • Jarosław Boberek –
    • właściciel Iskierki (odc. 4),
    • Szara Chmura (odc. 6),
    • Ken Shimada (odc. 7),
    • Chuck Hunt (odc. 8),
    • prowadzący zawody (odc. 9),
    • jubiler (odc. 9),
    • strażnik straży przybrzeżnej (odc. 9),
    • przewodnik Jack (odc. 10),
    • kucharz w pizzerii (odc. 10),
    • profesor Spalding (odc. 11),
    • strażnik laboratorium Gwiazda (odc. 11),
    • porywacz #1 (odc. 16)
  • Andrzej Precigs –
    • Steve Shimmer (odc. 4),
    • Eddie Drake (odc. 6)
  • Dariusz Odija –
    • kapitan jachtu (odc. 5),
    • pan Husai (odc. 7),
    • profesor (odc. 8)
  • Andrzej Gawroński –
    • pan Percy (odc. 5),
    • pan McGee (odc. 8)
  • Małgorzata Drozd –
    • dziennikarka (odc. 5),
    • Amelia Palmer (odc. 6)
  • Grzegorz Wons – oficer (odc. 5)
  • Jolanta Wilk –
    • Wendy (odc. 6),
    • asystentka profesora (odc. 8),
    • asystentka magika Morgana (odc. 14)
  • Antonina Girycz – pani Kornel (odc. 10)
  • Paweł Szczesny –
    • strażnik #1 (odc. 11),
    • Harrison Stone (odc. 12),
    • Nicos (odc. 15),
    • Dyzio (odc. 16)
  • Zbigniew Konopka –
    • pan Greenfield (odc. 11),
    • Frank Grayns (odc. 11),
    • Crayton Aims (odc. 12),
    • Willy Henry Pratt (odc. 13),
    • iluzjonista Konrad (odc. 14),
    • Nord (odc. 15),
    • porywacz Tony (odc. 16)
  • Włodzimierz Press –
    • strażnik #2 (odc. 11),
    • Brandon Davis (odc. 12)
  • Zofia Gładyszewska – pani Winters (odc. 13)
  • Stanisław Brudny – Petros (odc. 15)
  • Monika Wierzbicka – Fifi (odc. 16)

i inni

Lektor: Maciej Gudowski

Odcinki Edytuj